رفتن به محتوای اصلی
تخفیف 10 درصدی برای سفارش های بالای 200.000 هزار تومان | کد تخفیف: off10

خشکشویی ملحفه، یکی دیگر از خدمات خشکشویی واش سرویس می باشد. و شما می توانید علاوه بر خشکشویی لباس و پرده، پتوهای خود را نیز به خشکشویی بسپارید. همانطور که می دانید رعایت بهداشت یکی از نکاتی است که باید بسیار به آن توجه شود، چون ملحفه و روتختی رابطه مستقیمی با سلامت پوست و بهداشت انسان دارد. هر ملحفه و یا روتختی ممکن است دارای جنس مختلف و یا دارای بافت پارچه ای متفاوتی می باشند، در نتیجه باید از مواد شوینده متفاوت و روش‌های مختلفی برای شستشوی هر یک از آنها با توجه به جنسی که دارند استفاده شود.

زمان مناسب برای شستشوی ملحفه 

در شستن ملحفه ها در مدت زمان ماهی یک بار تجدید نظر کنید. ملحفه ها حداقل باید یک هفته در میان و بهتر است هر هفته شسته شوند. بالش های قابل شستشو را حداقل باید دو بار در سال شست. بالش ها می توانند مرکز کپک، قارچ و باکتری و منجر به اسهال، آسم و برونشیت شوند. از آنجایی که بدن ما بیشترین ارتباط را با ملحفه ها دارند، نظافت و شستشوی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که بیش از تمیزی آن نها، سلامت ما مهم می باشد.

مراحل خشکشویی ملحفه 

> شستشو ملحفه

ملحفه ها بعد از مرتب شدن کنار گذاشته می شوند تا مورد شستشو قرار بگیرند. جداسازی آن ها بر اسا رنگ و جنس از نکات مهم در زمان شستشو می باشد. همچنین استفاده از مواد شوینده مناسب نیز یکی دیگر از مسائلی است که باید رعایت شود. خبر خوب این است که دستگاه های امروزی چهار برابر آب و انرژی کمتری را برای شستن ملحفه ها مصرف می کنند. 

> خشک کردن ملحفه

 بعد از شستشو ملحفه ، نوبت خشک کردن ملحفه ها است. خوشبختانه دستگاه های مدرن سنسورهایی در خود دارند. که از خشک کردن بیش از حد و آسیب زدن به بافت ملحفه ها جلوگیری می کنند. و به خوبی و به اندازه آن ها را خشک می کنند. حتما می دانید که پس از شستن هر نوع لباسی، فرآیند خشک شدن آن نیز به اندازه شستن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

> اتو کردن ملحفه در خشکشویی 

در این مرحله ملحفه ها به صورت دستی داخل اتوهای بسیار بزرگی گذاشته می شوند. این اتوها هم ملحفه ها را خشک می کنند، و هم کار صاف کردن آنها را بر عهده دارند. میزان حرارت وارده بر روی آن ها و مدت زمان آن از جمله کارهایی است که افراد متخصص نسبت به آن آگاهی دارند. تا از سوختن و یا نم داشتن آن جلوگیری شود. همچنین این کار با استفاده از ماشین های بروز و با کیفیت صورت می پذیرد. پس بهتر است به جای استفاده از روش های سنتی، از خشکشویی ملحفه استفاده کنید.

> تا کردن ملحفه 

 بعد از شستشو ملحفه در این میان اقلامی که اتو نشده اند، داخل دستگاه هایی قرار می گیرند، که کار تا کردن، مرتب کردن و جمع کردن آنها روی یکدیگر را انجام می دهد. تا از احتمال کثیف شدن آن جلوگیری و مانع از چروک شدن آن شوند. همچنین آن ها درون کیسه هایی قرار می دهند تا هیچ آلودگی و یا گرد و خاک بر روی آن ها ننشیند.

درخواست و انجام خدمات خشکشویی در کوتاه ترین زمان

 شستن بالشت در خشکشویی چگونه است؟

یکی از ملاک های دسته بندی انواع بالشت بر اساس نوع کاربرد است. بالشت به انواع ساده، طبی، گردنی، مسافرتی و مخصوص نشستن تقسیم بندی می شود. تمامی این اقلام قابل تمیز شدن از روش خشکشویی هستند. نوع بالشت بر اساس کاربرد نقشی در تعیین روش خشکشویی آن ندارد. بلکه جنس بالشت در این موضوع موثر است. شما می توانید برای استفاده از خدمات شستشوی ملحفه این محصول به ساده ترین روش ممکن از خشکشویی  استفاده کنید. که هم از کیفیت بالاتری برخوردار است، هم دیگر نیاز به صرف زمان برای این کار ندارید.

اهمیت شستشوی روتختی

شستشوی روتختی در سلامت پوست تاثیر دارد. تخت ما آخرین پناهگاه بعد از یک روز سخت و پر مشغله است.در زندگی شلوغ انسان امروزی خواب راحت بسیار حائز اهمیت است اما به خوبی می‌دانیم برای خواب راحت جای خواب خوب و تمیز نیاز است.روتختی ها معمولا پوشاننده سطح تشک و تخت می‌باشند.سلامت پوست ما و پاکیزگی ما به پاکیزگی روتختی ها ربط دارد،به همین منظور شستشوی آن ها مهم است. خشکشویی با استفاده از علم مخصوص شستشو و مواد مناسب می‌تواند خدمات شستشوی روتختی و ملحفه های شما را به بهترین و تخصصی ترین شکل انجام دهد.

چگونه روتختی یک ‌نفره و دو نفره را بشوییم؟

روتختی درواقع همان ملحفه ای است که بر روی تشک تخت قرار می‌گیرد. اما امروزه به مجموعه ست رو بالشتی، ملحفه، رو تختی می‌گویند. معمولا جنس روتختی یک ‌نفره یا دو نفره ظریف یا منجوق دوزی شده است. با این حال، شما باید در یک فاصله زمانی معیین، روتختی، پتو، کاور یا لحاف خود را بشویید.

اگر می‌خواهید روتختی عمر بالایی داشته باشد و تغییر رنگ ندهد، باید نکاتی را رعایت کنید. زیرا خشکشویی روبالشتی و پتو با تک‌شویی رو تختی متفاوت است. شما می‌توانید روتختی را در خانه با لباسشویی یا دست بشویید. اما بهترین حالت برای لکه‌ بری روتختی یا شستشوی روتختی تک ‌نفره یا دو نفره، استفاده از خشکشویی‌ باکیفیت است که انواع مدل شستشو، تک‌شویی و لکه بری روتختی را می‌شناسند. و لباسشویی‌های استانداردی در خصوص شستشوی روتختی دارند.

شستن لحاف در خشکشویی ملحفه به صورت انجام می شود؟

برای شستن لحاف نیز می‌توانید از ماشین لباس‌شویی و مواد شوینده مناسب استفاده کنید. اما اگر لحاف‌های شما از نوع پنبه‌ای است، ترجیحا بهتر است  برای داشتن خیالی آسوده در مورد آسیب ندیدن رنگ و بافت لحاف‌ها به خصوص لحاف‌هایی که از جنس مخمل یا ابریشم هستند، شستن آن‌ها را به واش سرویس  بسپارید. چرا که این دسته از ملحفه ها به دلیل جنسی که دارند، با استفاده از روش های سنتی آسیب پذیر می باشند. از همین رو بهتر است آن ها به متخصصین این کار بسپارید. چرا که با استفاده از بهترین ماشین آلات و روش های استاندارد و استفاده از شوینده مناسب این کار انجام می گیرد. و هیچ گونه آسیب به ملحفه شما وارد نشده و کیفیت خود را حفظ می کند.

سایر خدمات خشکشویی واش سرویس
برگشت به بالا