رفتن به محتوای اصلی
تخفیف 10 درصدی برای سفارش های بالای 200.000 هزار تومان | کد تخفیف: off10
اتو بخار

روش جرم گیری و رسوب زدایی اتو

رسوب زدایی از اتو بخار

اتو بخار از آب استفاده می کنند و آب حاوی رسوبات آهکی است. وقتی اتو می کنید ، آهک می تواند لکه های سفید یا قهوه ای روی لباس شما ایجاد کند. از بین رفتن این لکه ها دشوار است، بنابراین جرم‌ گیری و رسوب‌ زدایی اتو بسیار مهم است. در این مقاله ،  اهمیت رسوب زدایی را توضیح می دهم و متوجه خواهید شد با رسوب اتو بخارتان چکا ر باید کنید؟

رسوبات آهکی سوراخ های بخار روی اتو شما را مسدود کرده و منجر به ایجاد زنگ زدگی می شود. این می تواند جریان بخار را مسدود کند و باعث ایجاد لکه های قهوه ای روی لباس های شما بشود. شما می توانید با رسوب زدایی اتوی خود هر 3 ماه یک بار از این امر جلوگیری کنید. به این ترتیب خروج بخار با سرعت بیشتری انجام می شود ودستگاه شما بیشترعمر می کند.

اگر اتوی ضد آهک دارید کار آسان است

این نوع اتوها، آب مخزن را با کمک یک کارتریج رسوب زدایی می کند. . کارتریج به طور متوسط ​​حدود 3 ماه دوام می آورد و باید خودتان آن را تعویض کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعویض می توانید از دفترچه دستگاه کمک بگیرید.

مخزن جمع کننده آهک را خالی کنید

بعضی از اتوها جمع کننده آهک دارند. جمع کننده آهک یک ظرف یا میله کوچک در اتوی شما است که رسوبات آهکی را جذب می کند. با خالی کردن این ظرف و تمیز کردن آن می توانید اتو خود را رسوب زدایی کنید. بعد از خالی کردن، جمع کننده آهک را بشویید و دوباره سر جاش  بگذارید. این کار را هر 3 ماه یکبار انجام دهید تا اتو بخار  شما عاری از رسوبات آهکی باقی بماند. اگر بیش از 3 بار در هفته اتو می کنید یا در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنید؟ در این حالت اتو را زودتر تمیز کنید. ، به عنوان مثال ، هر ماه.

اتو بخار

رسوب زدایی اتو بخار به صورت دستی

اتوی بدون سیستم ضد آهک باید به صورت دستی رسوب زدایی شود. کار سختی نیست ، اما مهم  است که این کار را انجام دهید تا عمر دستگاه زیاد شود ولباسهایتان لکه بر ندارند. رسوب زدایی در مرحله اول حدود 15 دقیقه طول می کشد. در مرحله بعد ، شما باید برای  آن را حدود نیم ساعت بگذارید ، بنابراین در کل حدود 45 دقیقه طول می کشد.

برای رسوب زدایی اتو به موارد نیاز دارید:

پارچه ای که بلا استفاده باشد
آب (از آب تصفیه شده برای بهترین نتیجه استفاده کنید ، زیرا هیچ رسوبی در آن وجود ندارد)

جرم‌ گیری و رسوب‌ زدایی اتو به صورت دستی:

مرحله 1: مخزن آب را خالی کرده و مخزن را زیر شیر آب بشویید.
مرحله 2:  مخزن آب را تا حداکثر مقدار با آب پر کنید.
مرحله 3:  اتو را حداقل به مدت 4 دقیقه در بالاترین دما قرار دهید و  دکمه بخار را چند بار فشار دهید.
مرحله 4:  اتو را خاموش کنید و بگذارید به مدت نیم ساعت بماند.
مرحله 5:  قسمت داخلی مخزن آب را تمیز کنید. اگر هنوز رسوبات آهکی وجود دارد مرحله 2 تا 5 را تکرار کنید.
مرحله 6:  پارچه تمیز را برداشته و مخزن را با آب تمیز پر کنید. اتو بخار را روشن کرده و پارچه تمیز را به مدت 3 دقیقه با بخار اتو کنید.

پیشگیری بهتر از درما ن است

بله! پیشگیری بهتر از درمان است. به همین دلیل بهتر است که بعد از اتمام اتوکشی مخزن آب را خالی کنید. بعد از خالی کردن چند بار دکمه بخار و اسپری را فشار دهید تا  مجاری اتو کاملا تخلیه شود.  این عمل باعث می شود تا اتوکشی بعدی رسوبات فرصت تجمع پیدا نکنند و عمر دستگاه شما افزایش پیدا کند.  اگر وقت و حوصله اتو زدن لباس هایتان و یا جرم‌ گیری و رسوب‌ زدایی اتو بخار را ندارید از واش سرویس کمک بگیرید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا